NIBYLANDIA

 Witamy w Nibylandii,

naszej domowej hodowli gryfoników. Pierwsza przedstawicielka tej rasy, krótkowłosa brabantka "Zadra" zamieszkała w naszym domu w 2004 roku. W tamtych latach była to mało znana i rzadka rasa psów w Polsce. Postanowiliśmy to zmienić i oddać się pracy hodowlanej.

 

Praca hodowlana nie była jedyną naszą aktywnością na rzecz zwierząt. Nasze zaangażowanie i osiągnięcia zostały zauważone w świecie kynologicznym. Dlatego też w 2009 roku, lider naszej hodowli został zaproszony do pracy mającej na celu powołanie "Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt", w której przez pierwsze lata pracy pełnił funkcję członka zarządu. W tym okresie gryfoniki z naszej hodowli osiągnęły już sporo sukcesów na międzynarodowych wystawach psów rasowych, organizowanych pod patronatem ZKwP (FCI). Dwie siostry, brabantki urodzone w 2004r  "Zadra" i "Buka" zostały Interchampionami. Digital Melody, pierwsza suczka z przydomkiem hodowlanym "Nibylandia" została Championem Polski, Rumunii, zwycięzcą niemieckiej Federacji VDH  oraz Międzynarodowym Championem Piękności, znakomicie prezentując się na ringach wystawowych wielu europejskich krajów. W 2010 roku przyjechał do Nibylandii doskonały fiński reproduktor "Blue Bay's Inspire par Idefix", który szybko uzyskał tytuł Championa Polski.

 

Przez cały czas nieustanie staramy się  doskonalić rasę w zakresie wszystkich jej odmian. Wieloletnia selekcja hodowlana oraz dbałość o zdrowie i kondycję naszych zwierząt sprawiły, że obecnie mieszka w Nibylandii już szóste pokolenie gryfoników.  Tworzymy Nibylandię, domową hodowlę wszystkich odmian tej uroczej rasy.

  

 

579 06 40 41