Jesteśmy pasjonatami psów rasowych i prowadzimy domową hodowlę pod przydomkiem hodowlanym Nibylandia. Od lat dbamy o genetykę i zdrowie naszych podopiecznych, dlatego możemy pochwalić się siódmym pokoleniem w naszej hodowli. Nasze szczenięta wychowujemy w domowych warunkach, zapewniając im odpowiednią opiekę                     i socjalizację. Wierzymy, że odpowiednie warunki hodowlane mają ogromny wpływ na rozwój i charakter psów, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasi podopieczni byli szczęśliwi i zdrowi.

 

Pierwsza gryfonka, krótkowłosa brabantka "Zadra" zamieszkała w naszym domu w 2004 roku. W tamtych latach była to mało znana i rzadka rasa psów w Polsce. Postanowiliśmy  to zmienić i oddać się pracy hodowlanej.

 

Praca hodowlana nie była jedyną naszą aktywnością na rzecz zwierząt.                    Nasze zaangażowanie i osiągnięcia zostały zauważone w świecie kynologicznym. Dlatego też w 2009 roku, lider naszej hodowli został zaproszony do pracy mającej na celu powołanie "Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt", w której przez pierwsze lata pracy pełnił funkcję członka zarządu. W tym okresie gryfoniki z naszej hodowli osiągnęły już sporo sukcesów na międzynarodowych wystawach psów rasowych, organizowanych pod patronatem ZKwP (FCI). Dwie siostry, brabantki urodzone w 2004r  "Zadra" i "Buka"   zostały Interchampionami. Digital Melody, pierwsza suczka z przydomkiem hodowlanym "Nibylandia" została Championem Polski, Rumunii, zwycięzcą niemieckiej Federacji         VDH  oraz Międzynarodowym Championem Piękności, znakomicie prezentując się na ringach wystawowych wielu europejskich krajów. W 2010 roku przyjechał do Nibylandii doskonały fiński reproduktor "Blue Bay's Inspire par Idefix", który szybko uzyskał tytuł Championa Polski.

Przez cały czas nieustanie staramy się  doskonalić rasę w zakresie wszystkich jej odmian. Wieloletnia selekcja hodowlana oraz dbałość o zdrowie i kondycję naszych zwierząt sprawiły, że dochowaliśmy się siódmego pokolenia szczeniąt.

O nas